Herb

Aktualności

Sezon oficjalnie zakończony

• autor: Kruq, 2013-07-01 16:21

Ostatniego dnia czerwca Jaga Lututów zmierzyła się na własnym boisku z zespołem LKS Masłowice. Zespół z Lututowa walczył w tym spotkaniu o trzecie miejsce w tabeli jednak goście strzelili więcej bramek i to ostatecznie oni cieszyli się z trzech punktów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4. Zapraszam na relację.

Równo o godzinie 17:00 sędzia Cybulski rozpoczął mecz. Początek w wykonaniu obu drużyn wyglądał nieco ospale więc na pierwszą akcję musieliśmy czekać do 8 minuty gdzie ”Florek” wrzucił piłkę ze skrzydła w środek pola bramkowego. Tam znalazł się nasz napastnik ”Leon” jednak dośrodkowanie było zbyt mocne. Piłka tylko odbiła się od jego głowy i wysoko ominęła poprzeczkę bramki przeciwnika. W 12 minucie kolejną akcję próbowali przeprowadzić gospodarze. Grzegorz Tymieniecki otrzymał dobre podanie na skrzydło jednak za daleko wypuszczona piłka nie pozwoliła mu dograć futbolówki do wchodzącego w pole karne kolegi z zespołu. W następnej minucie goście wyprowadzili kontrę po której prostopadłe podanie otrzymał dobrze ustawiony napastnik. Wyrzucony lekko podaniem zawodnik gości oddał groźny strzał jednak bramkarz Jagi – Kamil Grzybek, popisał się dobrym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny. W 16 minucie ku zdziwieniu zgromadzonych kibiców bramkę zdobył zespół z Masłowic. Jeden z zawodników z Masłowic oddał lekki strzał w światło bramki. Interweniujący Grzybek popełnił błąd i wypuścił piłkę wprost pod nogi napastnika gości. Ten bez trudu posłał piłkę do pustej bramki i przyjezdni prowadzili już jedną bramką. Po zdobyciu gola Masłowice zaczęły coraz śmielej atakować. W 25 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od któregoś zawodnika i wyleciała przed szesnastkę. Tam dopadł do niej zawodnik Masłowic i oddał mocny strzał koło Lewego słupka bramki strzeżonej przez Grzybka. W 32 minucie atak gości przyniósł im drugą w tym meczu bramkę. Kolejny błąd popełniła defensywa Jagi, a zespół z LKS-u bezlitośnie go wykorzystał. Podczas ataku Grzybek dostrzegł nieporadność Piotra Górnego przy wybijaniu piłki i wyszedł z bramki. Do piłki w tym czasie dopadł zawodnik przyjezdnych i posłał wysokie podanie nad bramkarzem do kolegi który był przed bramką. Napastnik drugi raz wpakował piłkę do pustej bramki, a kibice z Masłowic mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Kiepsko grająca w defensywie Jaga starała się odrobić straty lecz ataki były nieskuteczne. W 34 minucie Paweł Gwiazdowski posłał dobrą piłkę z prawego skrzydła wprost do czekającego w polu karnym Łukasza Tomczyka. Jednak ku zadowoleniu kibiców z Masłowic pomocnik Jagi nie trafił w piłkę. Minutę później trzecią bramkę zdobyli goście. Naciskany Łukasz Binkowski stracił piłkę na rzecz zawodnika Masłowic, ten podał do napastnika który lekkim ale precyzyjnym strzałem pokonał Grzybka. W 38 minucie sędzia niesłusznie podyktował rzut karny dla gości. Według sędziego nieprzepisowo zatrzymywał przeciwnika Arkadiusz Zabraniak, natomiast fantastycznymi umiejętnościami aktorskimi popisał się napastnik przyjezdnych. Piłkarz wykonujący jedenastkę nie pozostawił szans na obronę naszemu bramkarzowi oddając mocny strzał pod poprzeczkę. W 45 minucie sędzia zakończył pierwszą połowę nie doliczając nic do regulaminowego czasu gry.

Po 15 minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn wrócili na boisko by rozpocząć drugą połowę. Początek drugiej połowy był również ospały w wykonaniu obu zespołów i nie zapowiadał takiego obrotu spraw jaki miał miejsce. W 57 minucie Tymieniecki podał prostopadłą piłkę do Gwiazdowskiego który znalazł się przed bramkarzem rywali. Jego strzał nie był jednak zachwycający ponieważ nie trafił w światło bramki. Coraz bardziej naciskani goście wycofali się na swoją połowę i starali się bronić korzystnego dla nich wyniku. W 64 minucie świetną sytuację do strzelenia bramki kontaktowej stworzył sobie zespół gospodarzy. Tomek Sobieraj zagrał do ”Leona” który z klepki odegrał do wbiegającego w pole karne Tomczyka. Jednak pomocnik znów zawiódł i posłał piłkę koło bramki w stuprocentowej akcji. Poprzez ciągłe natarcie gospodarzy bramka dla Jagi wisiała w powietrzu. W 67 minucie zespół z Lututowa zdobył w końcu bramkę kontaktową. Gwiazdowski ze skrzydła dośrodkował piłkę która wpadł wprost w zamieszanie w polu karnym. Szczęśliwie dla Jagi piłka znalazła się pod nogami Tymienieckiego który z bliska umieścił ją w bramce rywali. W 69 minucie zespół Jagi po składnej akcji Sobieraja i Tymienieckiego znalazł się w polu karnym rywali. Tam piętką Grzegorz próbował wbić piłkę do siatki lecz nieskutecznie. Piłka znalazła się pod nogami leżącego bramkarza, a próbujący ją odebrać Tymieniecki był przytrzymywany przez golkipera Masłowic. Upływający czas działał na niekorzyść Jagi która 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyła bramkę na 2:4. Po dośrodkowaniu ”Kruka” z rożnego znów w zamieszaniu do piłki dopadł Tymieniecki i znów pokonał bramkarza rywali. Zdenerwowany utratą gola bramkarz próbował przeciągać wznowienie meczu co wprawiło w zdenerwowanie miejscowych kibiców. Trener rywali zaczął nerwowo oglądać poczynania swoich podopiecznych. W 88 minucie jego drużyna znów straciła bramkę za sprawą fatalnego błędu bramkarza przyjezdnych. Po zbyt mocnym podaniu Tomczyka piłka trafiła pod nogi golkipera. Bramkarz podczas próby wybicia nie trafił w piłkę która uciekała na rzut rożny. Widzący to Sobieraj dopadł do opuszczającej boisko piłki i z ostrego kąta skierował futbolówkę do siatki. Wynik 3:4 na dwie minuty przed końcem pozwolił uwierzyć kibicom w zdobycie chociaż jednego punktu. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry szansę na remis zmarnowali na spółkę Gwiazdowski i ”Florek”. Po podaniu od kolegi z drużyny ”Kruku” oddał strzał który trafił tylko w poprzeczkę. Odbita piłka trafiła pod nogi nadbiegającego ”Florka” który oddał mocny lecz niecelny strzał. Pod koniec meczu żółty kartonik obejrzał bramkarz drużyny gości za niesportowe zachowanie. Pomimo nacisku Jagi do ostatniego gwizdka wyniku nie udało się już zmienić. Mecz zakończył się wynikiem 3:4.

Jak się okazało Jadze nie udało się niestety wywalczyć miejsca na podium. Przegrane spotkanie z Masłowicami spowodowało że znaleźliśmy się na 6 miejscu w lidze. Wczorajszy mecz był ostatnim w ramach rozgrywek I grupy sieradzkiej A Klasy. Przez dużą liczbę kontuzji w naszym zespole nie możemy zaliczyć końcówki sezonu do udanych. Miejmy nadzieję że przyszły sezon będzie bardziej udany w wykonaniu naszej miejscowej Jagi. Nam kibicom zostaje tylko życzyć zawodnikom powodzenia.

Z okazji końca emocjonującego sezonu pragnę na sam koniec napisać parę słów o zespołach których w przyszłym sezonie już na boiskach A Klasy nie zobaczymy jak i również o tych które awansowały z B klasy.
Mistrzostwo A klasy grupy I i awans do Ligi Okręgowej zdobyła Warta Osjaków która zdeklasowała ligowych rywali. Awans z drugiej lokaty uzyskał LKS Wierzchlas który utrzymał przewagę trzech punktów nad trzecim w lidze LZS-em Wydrzyn.
Naszą ligę opuszczają też zespoły: Płomień Makowiska i Piast Ruda które nie zdołały wywalczyć utrzymania i spadają do B klasy.
Awans z B klasy do naszej ligi natomiast wywalczyły zespoły: GKS Dubicze, Rolnik Skąpa, Sparta Mokrsko oraz Baszta Bolesławiec. Te zespoły ujrzymy w przyszłym sezonie w naszej lidze.
O Wszystkich zmianach dotyczących awansów i spadków będziemy informować na bieżąco.